Fizinio asmens bankroto administratoriaus skyrimo kriterijai

Kadangi fizinio asmens bankroto institutu siekiama sudaryti sąlygas atkurti sąžiningų fizinių asmenų mokumą, užtikrinant kreditorių reikalavimų tenkinimą, siekiant teisingos skolininko bei jo kreditorių interesų pusiausvyros, todėl ir skiriamas bankroto administratorius veikia ne tik skolininko, bet ir kreditorių interesams užtikrinti, t. y. fizinio asmens bankroto administratorius privalo išlaikyti teisingą skolininko ir jo kreditorių interesų pusiausvyrą.

Bankroto administratorių skiria teismas. Bankroto administratoriaus kandidatūrą gali pasiūlyti teik pats bankroto siekiantis asmuo, tiek jo kreditoriai.

Teismas, skirdamas asmens bankroto administratorių, patikrina ar siūlomas fizinio asmens bankroto administratorius atitinka specialiuosius reikalavimus (FABĮ 2 straipsnio 3 dalis), ar nėra LR Fizinių asmenų bankroto įstatyme nurodytų aplinkybių, dėl kurių asmuo negali būti skiriamas fizinio asmens bankroto administratoriumi (FABĮ 11 straipsnio 3 dalis), ar nėra suinteresuotumo fizinio asmens bankroto proceso baigtimi (FABĮ 11 straipsnio 5 dalis). Bankroto administratoriumi negali būti skiriamas:

• fizinio asmens kreditorius, su kreditoriumi darbo santykiais susijęs asmuo;
• fizinio asmens artimieji giminaičiai;
• asmenys, susiję su fiziniu asmeniu svainystės santykiais;
• fizinio asmens sutuoktinis ar sugyventinis;
• asmuo, susijęs su fiziniu asmeniu darbo santykiais arba su kuriuo darbo santykiai buvo nutraukti per paskutinius 36 mėnesius iki fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo;
• Bankroto administratoriaus juridinio asmens vadovui, jo pavaduotojams, vyriausiajam buhalteriui, juridinio asmens kolegialaus valdymo organo nariams, juridinio asmens darbuotojams, teikiantiems administravimo paslaugas, taip pat taikomi šie nurodyti bankroto administratoriui nustatyti apribojimai.

Be to, teismas, skirdamas fizinio asmens bankroto administratorių turi vadovautis: pirma, kriterijais, susijusiais su nuolatiniais bankroto administratoriaus požymiais (bankroto administratorius yra juridinis ar fizinis asmuo; bankroto administratoriaus dydis, darbuotojų skaičius, bankroto administratoriaus patirtis, šiuo metu administruojamų fizinių asmenų, taip pat įmonių skaičius ir pan.); antra, kriterijais, susijusiais su asmeniu, kurį reikia administruoti (asmens, kuriam keliama bankroto byla, valdomą turtą, kreditorių skaičių ir pan.); trečia, kriterijais, atskleidžiančiais bankroto administratoriaus santykį su siūlomu administruoti fiziniu asmeniu (bankroto administratoriaus teritorinė buveinė (veiklos vieta) ir atstumas iki fizinio asmens, kuriam keliama bankroto byla, gyvenamosios vietos teismo, bankroto administratoriaus kandidatūrą pasiūliusį asmenį, daugumos kreditorių (didžiausių kreditorių) pritarimas siūlomai kandidatūrai, siūlomo administratoriaus sutikimas vykdyti bankroto procedūras ir pan.).


www.asmensbankrotas.lt bendradarbiauja su licenzijuotais fiziniu asmenų bankroto administratoriais:

Nerijumi Činčiku

UAB „Bankroto valdymas“

UAB „Bankroto valdymas“

Klientui pasirinkus www.asmensbankrotas.lt fizinio asmens bankroto paslaugas, mes visada kartu su asmens pareiškimu dėl bankroto bylos iškėlimo pasiūlysime tinkamus teismui ir mūsų praktikoje patikrintus, atsakingus bankroto administratorius. Šie www.asmensbankrotas.lt fizinių asmenų bankroto administratoriai yra apsidraudę savo veiklą civilinės atsakomybės draudimu, turi privalomas fizinių asmenų bankroto paslaugos teikimo licenzijas, turi reikalingą skaičių darbuotojų – teisininkų, atitinka visus LR Fizinių asmenų bankroto įstatymo bei teismų bankroto administratoriams keliamus reikalavimus.

Šiai dienai www.asmensbankrotas.lt bankroto administratoriai administruoja 40 asmenų bankroto procedūras, o šių administratorių bankroto administravimo paslaugos teikimo teritorijoje yra Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Klaipėdos rajonas, Mažeikiai, Šiauliai, Panevėžys, Ukmergė, Marijampolė, Alytus, Skuodas, Širvintos, Zarasai, Kauno rajonas, Prienai, Jonava, Tauragė, Telšiai, Joniškis.

Registruokitės fizinio asmens bankroto Lietuvoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), Švedijoje, Airijoje, Latvijoje konsultacijai su www.asmensbankrotas.lt bankroto teisininkais mūsų biure, per Skype, telefonu ir su mūsų pagalba pradėkite fizinio asmens bankroto procedūras Lietuvoje, Švedijoje, Anglijoje, Airijoje, Latvijoje. Konsultacijas telefonu, skype bei mūsų biure tekiame ir savaitgaliais.