Fizinio asmens bankrotas Švedijoje

Švedijoje fizinio asmens bankroto tikslas yra padėti skolininkui išsispręsti savo finansines problemas ir grįžti į normalų socialinį gyvenimą. Tuo tarpu kreditoriams per šį procesą Švedijoje siekiama pagelbėti bent dalinai iš skolininko atgauti dalį skolų. Trumpai tariant vykstant bankrotui Švedijoje skolininkas moka nustatytas įmokas penkerius metus ir po penkerių metų likusios fizinio asmens skolos yra nurašomos bei asmuo nieko nebėra skolingas po to. Per fizinio asmens bankrotą Švedijoje nurašomos ir skolos Lietuvoje.

Fizinio asmens bankroto Švedijoje sąlygos:

• Fizinis asmuo turi gyventi ir/arba dirbti Švedijoje. Kuriam laikui fizinis asmuo turi būti gyvenantis/dirbantis Švedijoje, įstatymas nenumato. Kitaip tariant, priešingai nei Latvijoje ar Anglijoje, iš fizinio asmens įstatymas nereikalaujama pragyventi Švedijoje daugiau nei 6 mėnesius. Fiziniam asmeniui bankrutuoti Švedijoje galima net ir po vieno mėnesio apsigyvenus ar/ir dirbant Švedijoje.
• Bankrotas Švedijoje galimas ne tik Švedijos piliečiams, bet ir atvykusiems iš kitų valstybių asmenims. Taigi ir lietuvis (Lietuvos pilietis) gali kreiptis dėl bankroto iškėlimo Švedijoje.
• Fizinis asmuo turi turėti tiek skolų, kurių realiai nebegali ir jų net ir per ilgą laiką nebegalės padengti.
• Bankroto Švedijoje metu į skolas įtraukiamos ir užsienio valstybėse asmens prisiimtos skolos. Taigi asmuo per bankrotą Švedijoje gali nusirašyti ir skolas Lietuvoje.
• Fizinis asmuo turi būti sąžiningas. Asmens sąžiningumas Švedijoje vertinamas per tai, ar asmuo imdamas kreditą, paskolą žinojo, kad jos nepadengs ar nežinojo. Taip pat Švedijoje gali būti įvertinama kokiems tikslams fizinis asmuo ėmė paskolas. Pvz., neverta tikėtis bankroto, jei paskolos buvo imtos azartiniams lošimams ir pan.
• Fizinis asmuo, kuriam pradėtas bankroto procesas Švedijoje, negali bankroto laikotarpiu prisiimti naujų skolų. Tokios naujos skolos nebus įtrauktos į skolų nurašymo planą, o jei jos bus pradelstos, jos galės būti išieškomos iš asmens pajamų net ir bankroto proceso metu. Jei tokios naujos skolos trukdys fiziniam asmeniui mokėti įmokas bankroto procese, tai bankroto procesas tokiu atveju bus nutrauktas dėl pačio asmens kaltės.
• Fiziniam asmeniui negali būti apribota teisė užsiimti verslu. Jei Švedijos institucijos asmeniui yra apribojusios teisę užsiimti verslu, tokiam asmeniui bankrotas Švedijoje gali būti nepradėtas.

Kaip bankrutuoti fizinam asmeniui Švedijoje?
Turite skolų ir norite bankrutuoti Švedijoje, pirmiausiai susisiekite su www.asmensbankrotas.lt bankroto teisininkais tel. +370 640 33080 arba el.paštu: www.asmensbankrotas.lt. Mes įvertinsime ar Jūs atitinkate fizinio asmens bankroto Švedijoje sąlygas ir jei tokias atitksite, galėsime Jums parengti bankroto Švedijoje dokumentus, prižiūrėti Jūsų bankroto procesą Švedijoje nuo pradžių iki pabaigos (iki skolų nurašymo dienos).

www.asmensbankrotas.lt bankroto teisininkai teikia fizinio asmens bankroto Švedijoje konsultacijas bei rengia fizinio asmens bankroto Švedijoje dokumentus.