Bankroto administratorius

Kaip daugumoje teismo procesų į pagalbą jo dalyviams pasitelkiamas advokatas ir jo paslaugos, taip ir asmens bankroto bylose yra būtinas bankroto administravimas, kurį atlieka bankroto administratorius.

Bankroto administratorius – tai teismo paskirtas arba paties skolininko pasamdytas asmuo, kuris turi reikalingas kompetencijas norint sėkmingai iškelti bankroto bylą ir paskutiniame etape galutinai nurašyti asmens įsiskolinimus kreditoriams. Jeigu asmuo pats teismui nepasiūlo savo kandidato į administratorius, teismas jį asmeniui parenka savo nuožiūra.

Bankroto advokatas (administratorius) ir jo paslaugos turi būti užsakomos tuo metu, kai asmuo teikia teismui prašymą kelti jo asmens bankroto bylą. Kartu su pareiškimu pateikiant ir norimo administratoriaus kandidatūrą, teismas palankiau įvertins asmens prašymą ir greičiau pradės bankroto bylos iškėlimą.

Daugeliui kyla klausimas, kiek kainuoja bankroto administravimas. Ji gali kisti nuo asmens bankroto situacijos. Paprastai kainą, kiek turi būti sumokama administratoriui, nustato teismas. Pagal įstatymą ši suma negali būti didesnė negu 3 MMA (1 MMA – 380 eur). Tačiau įprasta, kad asmens administratoriui mokama alga būna nuo 500 iki 1100 eur.

Grįžti į viršų