Fizinio asmens bankrotas Latvijoje

Dėl anksčiau priimto fizinių asmenų bankroto įstatymo bei geresnio teisinio reglamentavimo, Latvijoje fizinio asmens bankroto procedūromis naudojosi labai daug Lietuvos gyventojų. Vyko masinis taip vadinamas bankroto turizmas. Šiai dienai Latvijos teismai ėmė griežčiau tikrinti ar užsienio pilietis realiai Latvijoje gyvena, dirba, moka mokesčius ir turi teisę šioje valstybėje bankrutuoti. Be to, daugėja atveju kai Lietuvos teismai leidžia antstoliams ir toliau tęsti išieškojimo veiksmus iš bankrutavusio asmens, nepaisant to, kad asmuo Latvijoje bankrutavo ir nusirašė skolas. Daugėja atveju, kai Latvijos teismai, bankroto administratoriai "pamiršta" informuoti Lietuvos piliečių kreditorius, antstolius apie tokiam asmeniui Latvijoje iškeltą bankroto bylą, o tai lemia, kad toks asmuo Lietuvoje prieš neinformuotus kreditorius bei antstolius bus laikomas nesąžiningu ir iš tokio asmens neinformuoti kreditoriai bei antstoliai turės teisę toliau išieškoti visas skolas pilnai. Dėl šių priežasčių www.asmensbankrotas.lt nebeteikia fizinio asmens bankroto paslaugų Latvijoje.

Fizinio asmens bankroto Latvijoje pagrindiniai bruožai:

• Kreiptis dėl bankroto proceso pradėjimo Latvijoje gali tik tas asmuo, kurio gyvenamoji, arba verslo, arba darbo vietos (ekonominių interesų centras) yra Latvijoje ir čia gyventi ar dirbti asmuo turi ne mažiau nei 6 mėnesius iki kreipimosi į teismą dėl bankroto bylos kėlimo.
• Fizinio asmens bankrotas Latvijoje galimas pradėti, jeigu asmens skolos viršija 5000 Eurų.
• Latvijoje kreipiantis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo nereikalinga prieš tai informuoti kreditorius. Kreditoriai apie fizinio asmens bankroto bylą informuojami jau po teismo sprendimo iškelti bankroto bylą įsigaliojimo.
• Bankroto procesas Latvijoje vyksta rašytinio proceso tvarka, todėl asmeniui nėra privaloma dalyvauti bankroto bylos posėdžiuose ir sprendime teisme.
• Latvijoje fizinių asmenų bankroto bylos trukmė nustatoma pagal skolų dydį: jei skolos neviršija 30 000 Eurų, tuomet bankrotas trunka 1 metus; jeigu skolos viršija 30 000 Eurų, bet neviršija 150 000 Eurų, tokiu atveju fizinio asmens bankroto procesas trunka 2 metus; ir jeigu skolos viršija 150 000 Eurų, tuomet bankroto procedūros truks 3 metus.
• Latvijoje iškėlus bankroto bylą, asmeniui nėra draudžiama gyventi, užsiimti verslu ar dirbti taip pat ir Lietuvoje ar kitoje valstybėje.
• Latvijoje bankroto administratoriaus kandidatūrą parenka pats teismas atrankos būdų. Latvijos Respublikos Nemokumo įstatymas numato, kad paskirtam bankroto administratoriui asmuo moką fiksuotą vienkartinį mokestį, kuris yra du Latvijos MMA, tai šiai dienai sudaro apie 740 Eurų.
• Latvijoje įstatymu reglamentuota kiek lėšų nuo asmens gaunamų pajamų turi būti skiriama asmens kreditoriniams įsipareigojimams kas mėnesį pasidengti – t.y. 1/3 bankrutuojančio asmens gaunamų pajamų, bet suma negali būti mažesnė nei 1/3 latviško MMA, kas šiai dienai sudaro apie 124 Eurus.
• Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, yra rengiamas bankrutuojančio asmens mokumo atkūrimo planas, tačiau pati bankroto procedūra yra žymiai paprastesnė ir lengvesnė nei Lietuvoje.
• Po bankroto Latvijoje, nusirašo visos skolos, net ir tos skolos, kurios atsirado Lietuvoje arba kitoje valstybėje, išskyrus:
• Alimentus;
• Administracinės nuobaudas;
• Baudas, nustatytas baudžiamosiose bylose;
• Žalą, kuri buvo padaryta sužalojus kito asmens sveikatą arba atėmus gyvybę;
• Žalą, priteistą baudžiamosiose bylose.

Bankrutuojančiam asmeniui įvykdžius mokumo atkūrimo plano reikalavimus, asmeniui nurašomos visos po mokumo atkūrimo įgyvendinimo plano likusios skolos. Lietuvos teismų praktikoje yra išaiškinta, kad bet kuris sprendimas iškelti bankroto bylą, kurį pagal savo jurisdikciją priima Europos Sąjungos valstybės narės teismas, pripažįstamas kitose ES valstybėse nuo to momento, kai sprendimas įsiteisėja bankroto bylą iškėlusioje valstybėje. Taigi kitose ES valstybėse priimti teismo sprendimai dėl fizinio asmens bankroto – Lietuvoje įsigalioja automatiškai. Be problemų ir sklandžiai baigus visą bankroto procesą Latvijoje, likusios skolos yra galutinai nurašomos ir toks sprendimas taip pat taikomas ir visiems asmens kreditoriams Lietuvoje.

Šiai dienai jau ir Lietuvoje fizinio asmens bankroto procesas yra gana nesudėtingas. Todėl nebeverta ieškoti laimės Latvijos bankroto procedūrose, kai nesudėtingai galite pradėti ir užbaigti fizinio asmens bankroto bylą Lietuvoje. Be to, Latvijoje fizinio asmens bankroto paslaugos kainuos Jums keletą kartų brangiau, nei tokią procedūra nuo pradžios iki pabaigos kainuoja Lietuvoje. Taip pat, primename ir teismų praktikoje dažnėjančius atvejus, kai Lietuvos teismai ir toliau leidžia kreditoriams bei antstolias išieškoti skolas net iš Latvijoje bankrutavusio asmens darbo užmokesčio, kitų piniginių lėšų, turto.

Turite finansinių skolų, domitės, kaip išsispręsti skolų problemą, kaip išsikelti fizinio asmens bankroto bylą, tačiau nežinote kaip tai padaryti? Jeigu rūpi, nuo ko pradėti, kad būtų iškelta fizinio asmens bankroto byla, kiek kainuoja fizinio asmens bankrotas nuo pradžių iki pabaigos, t.y. skolų nurašymo, kviečiame kreiptis į mus. www.asmensbankrotas.lt dirbantys bankroto teisininkai bei administratoriai padės ir patars, kaip pradėti ir sėkmingai įvykdyti, užbaigti fizinio asmens bankroto procesą. Skambinkite tel.: +37064033080, WhatsApp programėle arba parašykite mums el. paštu: info@asmensbankrotas.lt.

Pokalbio metu įvertinsime ar Jūsų turimos skolos leidžia pradėti fizinio asmens bankroto procedūras, ar Jūsų skolos apskritai gali būti nurašytos įvykdžius fizinio asmens bankroto procedūras, ar Jūs atitinkate fizinio asmens bankroto sąlygas. Jei taip, galėsime Jums padėti. Parengsime fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo dokumentus, parinksime patikrintą praktikoje bankroto administratorių, prižiūrėsime Jūsų fizinio asmens bankroto bylą nuo pradžių iki pabaigos.