Fizinio asmens bankrotas Europos Sąjungoje

Fizinio asmens bankrotas yra reglamentuotas daugelyje užsienio valstybių. Šį institutą turi beveik visos Europos Sąjungos valstybės. Vienose šalyse fizinio asmens bankroto procedūros yra paprastos ir lengvai prieinamos. Kitose šalyse siekiantis bankrutuoti asmuo turi atitikti eilę kriterijų, pats bankroto procesas sudėtingas ir trunka ilgesnį laiko tarpą.

Štai Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje) fizinių asmenų bankroto institutas gyvuoja jau ilgą laiką. Valstybė sukūrė tokią fizinio asmens bankroto sistemą, kuri suteikia sąžiningam asmeniui galimybę atsikratyti savo skolų per vienerius metus. Bankroto bylą asmuo gali išsikelti internetu užpildęs bankroto anketą ir sumokėjęs valstybės rinkliavą. Dažnu atveju, jeigu būtinos asmens išlaidos sutampa su asmens gaunamomis pajamomis, asmuo per vienerių metų bankroto procesą nieko neturi mokėti savo kreditoriams. Per fizinio asmens bankroto bylą Anglijoje nurašomos skolos ir Lietuvoje. Po įvykusio "Brexit" Anglijos teismų sprendimai dėl bankroto bylos iškėlimo bei skolų nurašymo papildomai turi būti pripažinti ir Lietuvos teismuose.

Dėl anksčiau priimto fizinių asmenų bankroto įstatymo bei geresnio teisinio reglamentavimo, Latvijoje fizinio asmens bankroto procedūromis naudojosi labai daug Lietuvos gyventojų. Vyko masinis taip vadinamas bankroto turizmas. Šiai dienai Latvijos teismai ėmė griežčiau tikrinti ar užsienio pilietis realiai Latvijoje gyvena, dirba, moka mokesčius ir turi teisę šioje valstybėje bankrutuoti. Be to, daugėja atveju kai Lietuvos teismai leidžia antstoliams ir toliau tęsti išieškojimo veiksmus iš bankrutavusio asmens, nepaisant to, kad asmuo Latvijoje bankrutavo ir nusirašė skolas. Daugėja atveju, kai Latvijos teismai, bankroto administratoriai "pamiršta" informuoti Lietuvos piliečių kreditorius, antstolius apie tokiam asmeniui Latvijoje iškeltą bankroto bylą, o tai lemia, kad toks asmuo Lietuvoje prieš neinformuotus kreditorius bei antstolius bus laikomas nesąžiningu ir iš tokio asmens neinformuoti kreditoriai bei antstoliai turės teisę toliau išieškoti visas skolas pilnai. Dėl šių priežasčių www.asmensbankrotas.lt nebeteikia fizinio asmens bankroto paslaugų Latvijoje.

Švedijoje fizinio asmens bankroto tikslas yra padėti skolininkui išsispręsti savo finansines problemas ir grįžti į normalų socialinį gyvenimą. Tuo tarpu kreditoriams per šį procesą Švedijoje siekiama pagelbėti bent dalinai iš skolininko atgauti dalį skolų. Trumpai tariant vykstant bankrotui Švedijoje skolininkas moka nustatytas įmokas penkerius metus ir po penkerių metų likusios fizinio asmens skolos yra nurašomos bei asmuo nieko nebėra skolingas. Per fizinio asmens bankrotą Švedijoje nurašomos ir skolos Lietuvoje.

Turite finansinių skolų, domitės, kaip išsispręsti skolų problemą, kaip išsikelti fizinio asmens bankroto bylą, tačiau nežinote kaip tai padaryti? Jeigu rūpi, nuo ko pradėti, kad būtų iškelta fizinio asmens bankroto byla, kiek kainuoja fizinio asmens bankrotas nuo pradžių iki pabaigos, t.y. skolų nurašymo, kviečiame kreiptis į mus. www.asmensbankrotas.lt dirbantys bankroto teisininkai bei administratoriai padės ir patars, kaip pradėti ir sėkmingai įvykdyti, užbaigti fizinio asmens bankroto procesą. Skambinkite tel.: +37064033080, WhatsApp programėle arba parašykite mums el. paštu: info@asmensbankrotas.lt.

Pokalbio metu įvertinsime ar Jūsų turimos skolos leidžia pradėti fizinio asmens bankroto procedūras, ar Jūsų skolos apskritai gali būti nurašytos įvykdžius fizinio asmens bankroto procedūras, ar Jūs atitinkate fizinio asmens bankroto sąlygas. Jei taip, galėsime Jums padėti. Parengsime fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo dokumentus, parinksime patikrintą praktikoje bankroto administratorių, prižiūrėsime Jūsų fizinio asmens bankroto bylą nuo pradžių iki pabaigos.