Ar aš Galiu bankrutuoti?

Dažniausiai užduodami klausimai

Fizinių asmenų bankrotas

Žmogui, kurio finansinė padėtis nebeleidžia toliau vykdyti savo finansinių įsipareigojimų kreditoriams, LR Fizinių asmenų bankroto įstatymas suteikia išeitį – fizinio asmens bankrotą. Fizinio asmens bankrotas – tai procedūra, kuri skirta nemokiam asmeniui per nustatytą trijų metų laikotarpį atkurti savo mokumą, dalinai atsiskaitant su savo kreditoriais ir likusias nepadengtas skolas nurašant. Įstatymo leidėjas, priimdamas LR Fizinių asmenų bankroto įstatymą, nurodė šio įstatymo tikslą –  sudaryti sąlygas atkurti sąžiningų fizinio asmens, ūkininko ir kito fizinio asmens, kuris verčiasi individualia veikla, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, mokumą užtikrinant kreditorių reikalavimų tenkinimą šio įstatymo nustatyta tvarka siekiant teisingos skolininko ir jo kreditorių interesų pusiausvyros (LR FABĮ 1 straipsnio 1 dalis). Fizinių asmenų bankroto instituto įvedimas padeda spręsti šias problemas: stabdo palūkanų, delspinigių skaičiavimą – tolimesnį augimą, stabdo antstolių išieškojimų veiksmus, antstolių vykdymo išlaidų, algų priskaičiavimą, o tuo pačiu stabdo ir skolų augimą, nustato fiksuotas skolų dengimo įmokas, ne ilgesnį nei trijų metų terminą, per kurį fiksuotos skolų dengimo įmokos mokamos ir galiausiai nurašo likusias asmens skolas bei leidžia asmeniui vėl grįžti į darbo rinką, gauti ir naudotis pilnu darbo užmokesčiu, jaustis visaverčiu visuomenės nariu. Fizinio asmens bankroto institutu yra siekiama padėti fiziniam asmeniui išbristi iš sunkių ekonominių padarinių bei padėti jam grįžti į visavertį gyvenimą, grąžinti asmens ekonominį pajėgumą, tačiau tuo pačiu maksimaliai apsaugoti ir kreditorių interesus. Fizinio asmens bankroto institutas naudingas tiek pačiam skolininkui, tiek ir visai visuomenei, nes grįžęs į normalų socialinį, ekonominį gyvenimą asmuo sukurs daugiau pridėtinės ekonominės vertės, sumokės daugiau mokesčių ir t.t.
Nereikėtų suprasti klaidingai – fizinio asmens bankroto tikslas nėra apskritai atleisti asmenį nuo skolų grąžinimo kreditoriams. Šio instituto tikslas yra subalansuoti kreditorinių įsipareigojimų padengimą ir skolininko mokumo atkūrimą.
Tačiau pačiam asmeniui, norinčiam pradėti fizinio asmens bankroto procesą, jį išsikelti, vykdyti bei sėkmingai užbaigti, išpildyti visus teisės aktų keliamus reikalavimus sėkmingam bankroto bylos iškėlimui ir jos užbaigimui nėra lengva užduotis. Fizinio asmens bankroto procedūra reikalauja daug teisinių žinių ir patirties. Todėl siūlytina asmeniui, norinčiam pradėti, vykdyti ir sėkmingai užbaigti savo bankroto procedūras, nusirašyti skolas, kreiptis į bankroto teisininkus, bankroto administratorius, advokatus. Bankroto teisės profesionalai pakonsultuos, parengs visus reikiamus procesiniai dokumentai teismui, kreditoriams, atliks kitus teisinius veiksmus tam, kad Jūsų bankroto procesas būtų pradėtas, iškeltas ir sėkmingai įvykdytas.   Skaityti daugiau… www.asmensbankrotas.lt yra bankroto iškėlimo ir bankroto administravimo paslaugas teikianti bendrovė. Teikiame fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo, vykdymo teisines paslaugas nuo pat fizinio asmens bankroto proceso pradžios iki jos pabaigos – bankroto bylos užbaigimo ir kliento skolų nurašymo. www.asmensbankrotas.lt teikiamos fizinio asmens bankroto paslaugos susideda iš dviejų etapų:
 1. Pirmu etapu kartu su klientu pasirengiame fizinio asmens bankroto bylos iškėlimui. www.asmensbankrotas.lt šio etapo metu teikia šias paslaugas:
  1. analizuojame bankrutuoti ketinančio asmens situaciją, skolinius įsipareigojimus, gaunamas pajamas, išlaidas, turimą/turėtą turtą, sandorius per paskutinius tris metus, kt. Mūsų įmonėje dirbantys bankroto teisininkai įvertina ar klientas atitinka LR Fizinių asmenų bankroto įstatyme numatytas sąlygas ir gali kreiptis į teismą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo;
  2. nustatome visus asmens kreditorius ir parengiame pranešimus kreditoriams apie asmens ketinimą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo;
  3. suteikiame pagalbą ir konsultuojame klientą jam renkant bankrotui reikalingus dokumentus bei pažymas iš  įstaigų, institucijų bei organizacijų apie asmens turtą, gyvenamą vietą, gaunamas pajamas ir pan;
  4. parengiame pareiškimą teismui dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo. Taip pat rengiame papildomus asmens bankroto bylos iškėlimo rengimui reikalingus procesinius dokumentus;
  5. parenkame ir teikiame teismui bankroto administratoriaus, administruosiančio tolimesnę fizinio asmens bankroto bylą, kandidatūrą.
 2. Antras www.asmensbankrotas.lt paslaugų etapas – tai asmens bankroto administravimas. Šį etapą vykdome kartu su mūsų pasiūlytu ir teismo paskirtu bankroto administratoriumi. www.asmensbankrotas.lt parneriai bankroto administratoriai:
Jeigu turite skolų ir svarstote apie fizinio asmens bankroto bylos išsikėlimą Lietuvoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje), kviečiame pasinaudoti mūsų bankroto teisininkų paslaugomis. www.asmensbankrotas.lt dirbantys kvalifikuoti bankroto administratoriai ir teisininkai klientams Lietuvoje, Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje) suteiks žemiau išvardintas paslaugas:
 1. Konsultacijos, skolų nurašymo, fizinio asmens bankroto klausimais;
 2. Fizinio asmens galimybių išsikelti fizinio asmens bankroto bylą įvertinimas;
 3. Pagalba ketinančiam bankrutuoti asmeniui susiruošiant, pasiruošiant visus būtinus dokumentus, pažymas, reikalingas norint pradėti fizinio asmens bankroto procesą;
 4. Pareiškimų ir kitų teisinių dokumentų dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo rengimas;
 5. Fizinio asmens bankroto bylų iškėlimas;
 6. Fizinio asmens bankroto bylų priežiūra t.y. dirbame su savo klientu nuo bankroto bylos iškėlimo iki jos pabaigos, kuomet galutinai nurašomos kliento skolos;
 7. Fizinio asmens bankroto bylų administravimas, kurį atlieka mūsų partneriai bankroto administratoriai Nerijus Činčikas ir UAB „Bankroto valdymas“.
Turite finansinių skolų, domitės, kaip išsispręsti skolų problemą, kaip išsikelti fizinio asmens bankroto bylą, tačiau nežinote kaip tai padaryti? Jeigu rūpi, nuo ko pradėti, kad būtų iškelta fizinio asmens bankroto byla, kiek kainuoja fizinio asmens bankrotas nuo pradžių iki pabaigos, t.y. skolų nurašymo, kviečiame kreiptis į mus. www.asmensbankrotas.lt dirbantys bankroto teisininkai bei administratoriai padės ir patars, kaip pradėti ir sėkmingai įvykdyti, užbaigti fizinio asmens bankroto procesą. Skambinkite tel.: +37064033080, WhatsApp programėle arba parašykite mums el. paštu: info@asmensbankrotas.lt. Pokalbio metu įvertinsime ar Jūsų turimos skolos leidžia pradėti fizinio asmens bankroto procedūras, ar Jūsų skolos apskritai gali būti nurašytos įvykdžius fizinio asmens bankroto procedūras, ar Jūs atitinkate fizinio asmens bankroto sąlygas. Jei taip, galėsime Jums padėti. Parengsime fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo dokumentus, parinksime patikrintą praktikoje bankroto administratorių, prižiūrėsime Jūsų fizinio asmens bankroto bylą nuo pradžių iki pabaigos.

Fizinio asmens bankroto procesas

 • 1. Etapas

  Kreditorių informavimas apie ketinimą kelti fizinio asmens bankroto bylą

 • 2. Etapas

  Kreipimasis į teismą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo

 • 3. Etapas

  Fizinio asmens bankroto bylos iškėlimas teisme

 • 4. Etapas

  Fizinio asmens bankroto procedūra

 • 5. Etapas

  Fizinio asmens bankroto pabaiga ir pasekmės

PRADŽIA
ĮGYVENDINIMAS
PABAIGA

Teikiame paslaugas šiose valstybėse

Fizinio asmens bankrotas Lietuvoje

Lietuvos Respublikoje pirmą kartą fizinio asmens bankrotas reglamentuotas 2013 metų kovo 1 dieną priėmus LR fizinių asmenų bankroto įstatymą. Nuo įstatymo priėmimo iki 2021 metų jau buvo baigtos 1507 fizinių asmenų bankroto bylos, nutrauktos 378 fizinių asmenų bankroto bylos, vykdomos 1109 fizinių asmenų bankroto bylos.

Fizinio asmens bankrotas Latvijoje

Dėl geresnio teisinio reglamentavimo, Latvijoje fizinio asmens bankroto siekė daug Lietuvos gyventojų. Vyko masinis taip vadinamas bankroto turizmas. Šiai dienai Latvijos teismai griežčiau tikrina ar asmuo realiai Latvijoje gyvena, dirba ir turi teisę šioje valstybėje bankrutuoti. Be to, daugėja atveju kai Lietuvos teismai nepripažįsta Latvijoje teismo sprendimų dėl Lietuvos piliečių bankroto Latvijoje. Dėl šių priežasčių mes nebeteikiame fizinio asmens bankroto paslaugų Latvijoje.

Fizinio asmens bankrotas Švedijoje

Švedijoje fizinio asmens bankroto tikslas yra padėti skolininkui išsispręsti savo finansines problemas ir grįžti į normalų socialinį gyvenimą. Tuo tarpu kreditoriams per šį procesą Švedijoje siekiama pagelbėti bent dalinai iš skolininko atgauti dalį skolų.

Fizinio asmens bankrotas Anglijoje

Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje) fizinių asmenų bankroto institutas gyvuoja jau ilgą laiką. Valstybė sukūrė tokią fizinio asmens bankroto sistemą, kuri suteikia sąžiningam asmeniui galimybę atsikratyti savo skolų per vienerius metus. Bankroto bylą asmuo gali išsikelti internetu užpildęs bankroto anketą ir sumokėjęs valstybės rinkliavą.

Fizinio asmens bankrotas Europos sąjungoje

Fizinio asmens bankrotas yra reglamentuotas daugelyje užsienio valstybių. Šį institutą turi beveik visos Europos Sąjungos valstybės. Vienose šalyse fizinio asmens bankroto procedūros yra paprastos ir lengvai prieinamos. Kitose šalyse siekiantis bankrutuoti asmuo turi atitikti eilę kriterijų, pats bankroto procesas sudėtingas ir trunka ilgesnį laiko tarpą.

info@asmensbankrotas.lt
+370 640 33080
Asmens Bankrotas
Grįžti į viršų